Hľadaj

Uncategorised

Tuva je republika ruskej federácie ležiaca na hranici s Mongolskom, šamanizmus patrí k jej duchovnému dedičstvu a odkazu predkov, viaže sa k silovým miestam v neuveriteľne krásnej a nedotknutej prírode sibírskej tajgy a v nekonečnej stepi. Tuvu sme navštívili v roku 2005, v budúcnosti plánujeme ďalšiu cestu.

V pozadí etnomedicínskych zážitkových seminárov Dr. Valentina Hampejsa ležia po dlhé roky prežívajúce liečebné postupy indo-amerického šamanizmu, ktorý pomáha prebudiť vnútorné prirodzené liečivé sily človeka, predovšetkým prostredníctvom práce s rastlinami sily.

Prírodne i kulturálne jedinečná, takmer zabudnutá krajina je dnes pre mnohých pokladom a bránou k pôvodnej šamanskej liečiteľskej a duchovnej tradícii. V roku 1993 po prvý raz americkí antropológovia a učitelia z Harnerovej nadácie pre štúdium šamanizmu FSS navštívili TUVU, hornatú krajinu v srdci Ázie.

Seminár Duchovia prírody, október 2006, prekrásne spomienky na chvíle v láskavom objatí s krajinou, rastlinami, Manínskou tiesňavou.

Najbližšie Podujatia

V tejto kategórii sa nenachádzaju žiadne podujatia